• Новак
24V Да 5V 8 Канал Висока Брзина на Фотоелектрически Изолација Одбор САЛАДИН сигнал Конвертор Одбор Модул PNP Излез

24V Да 5V 8 Канал Висока Брзина на Фотоелектрически Изолација Одбор САЛАДИН сигнал Конвертор Одбор Модул PNP

DEN 442.00
DEN 465.12
-5 %
Во достапна форма

Пристапност

Ние ќе ви обезбеди најдобра услуга. Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Ако имате некој проблем, за боја, квалитетот или другите, ве молиме слободно падна контактирајте со нас пред да ни остави неутрален/негативна повратна информација.Ограничување на конверзија фреквенција 1 MHZ (еден милион пулсира во секунда) 3.ако го загуби или returnded, ние ќе го препрати или наплата .Големина : 85*98*18mm 4.Усвојување на optocoupler 2.Ние треба вашата поддршка и доверба.Ако објектот е на пат,ве молиме почекајте неколку дена трпеливо.Апликации : за јачина на изолација;MCUs и PLCs ниво конверзија на сигналите;трансформира PNP,NPN singal во PNP сигнал;сигнал ниво напон конвертирате Pin Дефиниција : - 1+ : првиот канал сигнал за внесување позитивни - 1- : првиот канал сигнал текст негативни - 2+ : вториот канал сигнал за внесување позитивни - 2- : вториот канал сигнал текст негативни - 3+ : третиот канал сигнал за внесување позитивни - 3- : третиот канал сигнал текст негативни - 4+ : четвртиот канал сигнал за внесување позитивни - 4- : четвртиот канал сигнал текст негативни - 5+ : петтиот канал сигнал за внесување позитивни - 5- : петтиот канал сигнал текст негативни - 6+ : шестата канал сигнал за внесување позитивни - 6- : шестата канал сигнал текст негативни - 7+ : седмиот канал сигнал за внесување позитивни - 7- : седмиот канал сигнал текст негативни - 8+ : осмиот канал сигнал за внесување позитивни - 8- : осмиот канал сигнал текст негативни - 5 V : DC напојување позитивни - GND : DC напојување со негативни O1 : првиот канал сигнал на излез - О2 : вториот канал сигнал на излез - O3 : третиот канал сигнал на излез - O4 : четвртиот канал сигнал на излез - O5 : петтиот канал сигнал на излез - O6 : шестата канал сигнал на излез - O7 : седмиот канал сигнал на излез - O8 : осмиот канал сигнал излез
1.

Главните карактеристики

Тип:
Регулатор На Напон
Број На Модел На:
Фотоелектрически Изолација Одбор
is_customized:
Yes
Напон:
24V Да 5V
Бренд Име:
ReYeBu
Состојба:
Нови
Примена:
за MCUs и PLCs ниво конверзија на сигналите;трансформира PNP,NPN singal
Големина:
85*98*18mm

Избор на клиент